Kalanduse programm
Toetame erinevaid kalandusalaseid tegevusi.
2023. aasta kalanduse taotlusvoor lõppes 10. märtsil. Projektid on läbivaatamisel ja hindamisel. Sel aastal toimub kalanduse programmis üks taotlusvoor.
Taotlusvooru infopäev toimus 8. veebruaril 2023, seda saab järele vaadata SIIN.
Toetust saab taotleda kalandusalaste uuringute läbiviimiseks, kudealade või elupaikade taastamiseks, harrastuskalapüügi taristu arendamiseks, oluliste kalaliikide asustamiseks ning järelevalve, koostöö ja teadlikkuse projektide läbiviimiseks.
Uue tegevusena saavad siseveekogul kalapüügiga tegelevate kutselise kalapüügi luba omavad ettevõtted toetust küsida püügiandmete esitamiseks vajalike seadmete soetamiseks. Kalandusalaste laagrite läbiviimist toetatakse ühikhinna alusel, osaleja kohta 30 eurot/päev.
Kalanduse programmi eesmärk on saavutada tasakaal kalavarude kaitse ja kasutamise vahel ning tagada looduslik mitmekesisus, kalavarude pikaajaline säilimine ning luua püügivõimalus nii kutselistele kui ka harrastuskalastajatele. Kalavarude all peetakse silmas ka agarikuvarusid.
Toetust saab taotleda keskkonnaministri määruse nr 10 „Keskkonnaprogrammist toetuse andmise kord ja tingimused“ alusel.
Kalanduse programmist saavad toetust taotleda kohalikud omavalitsused, äriühingud, keskkonnakaitsega tegelevad asutused, mittetulundusühingud, sihtasutused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ja füüsilisest isikust ettevõtjad.
2023. aastal on kalanduse programmi eelarve 600 000 eurot. Toetuse summa ühele projektile on kuni 120 000 eurot.
Kalandusuuringute alamprogrammist toetame:
- valdkonna arengusuundade otsustamiseks vajalike kalandusprognooside ning valdkonnaga seotud uuringute tegemist.
Vee-elustiku ökoloogilise seisundi parandamise alamprogrammist toetame:
- kalavarude suurendamiseks ja kaitseks kudealade või elupaikade loomist, taastamist või nendele juurdepääsu tagamist ning nende ettevalmistustöid.
- riiklikku kaitset vajavate ja ohustatud kalaliikide kaitset ja kalavarude taastootmise programmis nimetatud prioriteetsete kalaliikide ning harrastuskalapüügiks oluliste kalaliikide asustamist või taasasustamist.
Kalanduse arendusprojektide alamprogrammist toetame:
- kalanduse valdkonna arengudokumentide ning tegevus- ja majandamiskavade koostamist.
- kalapüügivõistluste, seminaride, koolituste, õpitubade ja teabepäevade korraldamist.
- kalavarude kasutamisega seotud andmete ning teabe kogumist ja avaldamist.
- kalandusliitude osalemist rahvusvahelises kalanduskoostöös ja rahvusvaheliste kalandusürituste korraldamist Eestis.
- keskkonnasäästlikku harrastuskalapüüki toetava taristu (näiteks juurdepääsuteede, paadisildade, vettelaskmis- ja parkimiskohtade, püügiplatvormide, teavitustahvlite) arendamist avalikes huvides.
- innovaatilisi kalanduse arendusprojekte.
Kalavarude kaitse ja järelevalve alamprogrammist toetame
- kalapüügi ning sellega seotud tegevuse järelevalve korraldamist
- siseveekogul kalapüügiga tegelevate kutselise kalapüügi luba omavatele ettevõtetele elektrooniliste püügiandmete esitamiseks seadmete soetamist.
Taotluste sisestamiseks on lähtuvalt kalanduse alamprogrammidest loodud järgmised taotlusvormid:
- Kalandusalased arendusprojektid ja järelevalve
- Kalandusuuringud
- Vee-elustiku ökoloogilise seisundi parandamine
- Kalanduslaagri läbiviimine
- Püügiandmete esitamiseks seadmete soetamine
Kalandusalaste laagrite läbiviimist toetatakse lihtsustatud korras ühikhinna alusel, osaleja kohta 30 eurot/päev. Laagri korraldamiseks ei ole vaja taotlusele lisada hinnapakkumusi. Taotlusele tuleb lisada laagri tegevus- ja ajakava. Toetus makstakse välja ühikhinna alusel arvestades laagris osalejate arvu ja väljamaksel ei ole vaja esitada kuludokumente. Taotluse esitamisel tuleb valida e-toetuse keskkonnas „Kalanduslaagri läbiviimine“.
Siseveekogul kalapüügiga tegelevate kutselise kalapüügi luba omavatele ettevõtjatele elektrooniliste püügiandmete esitamiseks seadmete soetamist toetatakse ühikhinna alusel, ainult seadmega seotud kulude katmiseks. Toetuse maksimaalne suurus ühe seadme soetamiseks on kuni 300 eurot. Soetatav seade peab vastama vähemalt operatsioonisüsteemi tüübile Android 11 või Apple iOS 15.3.
Toetust ei anta rohkem kui ühe seadme soetamiseks ühe 2022. aastal välja antud paralleelselt kehtinud kutselise kalapüügi loa kohta. Üks ettevõtja saab taotleda toetust kuni viie seadme soetamiseks. Ettevõtja, kellele on väljastatud nii silmupüügivõimalused kalapüügiloaga 2022. aastal kui ka kalapüügiload merele 2022. aastal, ei saa seadmete soetamiseks toetust taotleda.
Seadme soetamisel tuleb arvestada, et toetuse abikõlblikkuse periood algab taotlusvooru avamisel ning toetuse väljamaksmisel tuleb esitada kuludokument (arve). Taotluse esitamisel tuleb valida e-toetuse keskkonnas „Püügiandmete esitamiseks seadmete soetamine“.
Taotluste esitamise tähtaeg on 10. märtsil 2023 kell 17.00.
Siit leiad KIKi kodulehelt selgituse, kuidas käib KIKis projektide hindamine ja rahastamine. Täpsed nõuded tulenevad iga toetuse ja rahastusallika õigusaktidest, rahastusotsusest ning KIKi kehtestatud nõuetest.
Siit leiad KIKi kodulehelt selgituse, kuidas käib KIKi projektide elluviimine. Täpsed nõuded tulenevad iga toetuse ja rahastusallika õigusaktidest, rahastusotsusest ning KIKi kehtestatud nõuetest.
Selle toetusega seotud projekti elluviimiseks vajalikud materjalid leiad siit lehe paremalt poolt.