Mida toetame:
Investeeringuid, mis vähendavad kasvuhoonegaaside heidet tooteühiku kohta (edaspidi KHG heide) ning viivad lisandväärtuse kasvule. Eelistatakse innovatiivseid tehnoloogiaid.
Taotluse saad esitada E-toetuse keskkonnas SIIN.
*Innovatiivne tehnoloogia on investeering KHG heidet vähendavasse tehnoloogiasse, mis on rahvusvaheliselt uudne või mida Eestis ei ole varem kasutatud või on seda kasutatud vähemalt poole võrra väiksemas mahus, selle tulemusel vastab ettevõtte tootmisüksus ja selle toodang Eestis või Euroopa Liidus kehtestatud sama valdkonna parima võimaliku tehnoloogia keskkonna- ja energiasäästunõuetele või ületab neid nõudeid.
*lisandväärtus töötaja kohta on majandusnäitaja, mille arvutamiseks liidetakse tööjõukulud koos maksudega, põhivara kulum ja ärikasum ning jagatakse saadud summa töötajate arvuga.
Toetatavad tegevused:
1) uue tootmisliini rajamine;
2) keskkonnakaitseks, sealhulgas CO2 heite vähendamiseks lahenduse kasutuselevõtmine;
3) tehnoloogia soetamine energiatõhususe parendamiseks, sealhulgas tõhusa taastuvallikaid kasutava kütte- ja jahutussüsteem rajamine;
4) oma tootmisüksuse tarbeks taastuvallikatest energia või vesiniku tootmise rajamine kooskõlas elektrituruseaduse §-ga 57.
Kes saab toetust taotleda:
Eesti äriregistrisse kantud äriühing, mille tegevusala vastab järgmistele Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK) jagudele:
1) jagu C – töötlev tööstus;
2) jagu E – veevarustus, kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus;
3) jagu D – elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine.
Toetuse suurus:
Toetust saab taotleda projektile, millele taotletav toetussumma jääb vahemikku 500 000 kuni 5 miljonit eurot.
Toetuse maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest:
15-70% sõltuvalt abiliigist, ettevõtte suurusest ja projekti tegevuse asukohast
Projekti kestus:
Projekti abikõlblikkuse periood algab hiljemalt kuus kuud pärast taotluse esitamist KIKile.
*Projekti abikõlblikkuse periood on taotluse rahuldamise otsuses sätestatud ajavahemik, millal projekti tegevused algavad ja lõppevad ning projekti elluviimiseks vajalikud kulud tekivad.
Abikõlblikkuse perioodi kestus on maksimaalselt 36 kuud.
NB! Taotleja ei tohi alustada projektiga seotud tegevust ega võtta kohustusi projekti tegevustega seotud abikõlblike kulude tegemiseks enne taotluse esitamist KIKile.