Skip to content
Vaegnägijatele

KIK toetab ettevõtjaid soojuse ja elektri salvestusseadmete rajamisel

Toetus/taotlusvoor
Päikesepaneelid Foto: Pexels

KIK avab 18. jaanuarist taotlusvooru, et toetada ettevõtteid taastuvenergia salvestusseadmete rajamisel ja hoogustada energiasalvestuse turu arengut. Vooru eelarve on 4,8 miljonit eurot ja taotlusi võetakse vastu kuni eelarve ammendumiseni või 30. aprillini 2024.

KIKi energeetikavaldkonna projektikoordinaatori Kristjan Kalda sõnul saavad ettevõtted toetust taotleda nii soojus- kui elektrienergia salvestite rajamiseks. „Varem on KIK toetanud üheksa energiasalvestuse pilootprojekti elluviimist, millega rajatakse kaks soojussalvestit ja seitse päikese- ja/või tuuleenergia salvestit. Nüüd saame anda hoogu veel mitmetele projektidele, mis aitavad parandada kaugkütte- ja elektrisüsteemide tõhusust ja vähendada fossiilsete kütuste kasutust,“ lisab Kalda.

Toetust antakse taastuvenergiast toodetud soojuse või elektri energiasalvestusseadme projekteerimiseks ja rajamiseks ning sellega seotud tegevusteks. Toetust saab taotleda Eesti äriühing, kes omab taastuvenergia tootmisüksust ja kellel pole seadusega keelatud energiasalvestusseadme omamine või opereerimine.

Taotlusvooru eelarve on 4 827 783 eurot, sealhulgas soojusenergia salvestusseadmete rajamiseks kuni 2 640 000 eurot ja elektrienergia salvestusseadmete rajamiseks kuni 2 187 783 eurot. Toetuse maksimaalne suurus elektri energiasalvestusvõimsuse iga megavati kohta on 360 000 eurot käibemaksuta ja soojuse energiasalvestusmahu iga 1000 kuupmeetri kohta 220 000 eurot käibemaksuta.

Taotlusi saab esitada e-toetuse keskkonnas alates 18. jaanuarist. Taotlused rahuldatakse nende laekumise järjekorras ja taotlusi võetakse vastu kuni taotlusvooru eelarve ammendumiseni või kuni 30. aprillini 2024 kella 17-ni. Taotlusvooru infopäev toimub 30. jaanuaril kell 10.00 veebi teel. Lisainfot toetuse ja infopäeva kohta leiab KIKi kodulehelt

Toetusraha tuleb taaste- ja vastupidavusrahastust, toetuse töötas välja Kliimaministeerium koos Keskkonnainvesteeringute Keskusega. 

Kontakt

Pressikontakt

Toetuse info