Skip to content
Vaegnägijatele

KIK pälvis vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise

KIK kui asutus
VEF kuldtase Foto: Kristiin Elmat

KIKi tunnustati vastutustundliku ettevõtluse sertifikaadiga ning kuldtaseme kvaliteedimärgisega. Kokku sai sel aastal Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tunnustuse kuld-, hõbe- või pronksmärgise näol 49 Eestis tegutsevat ettevõtet, avalikku organisatsiooni ja mittetulundusühingut. 

KIKi juhataja Andrus Treier sõnab, et KIK on 23 aastat keskkonnateemadega tegelenud, kuid eelmisel aastal otsustasime ESG põhimõtete elluviimisele läheneda asutuses veelgi teadlikumalt ning koostasime KIKi jätkusuutlikkuse raamistiku. “KIKi missioon on vastutustundlikult tegutsedes laiem kui vaid organisatsiooni enda jalajälg, mistõttu vaatasime süsteemselt otsa nii oma portfellile kui ka organisatsiooni enda mõjudele. Seda selleks, et tulevikus osata veelgi paremini panustada Eesti keskkonna hoidmisesse erinevate projektide toetamise kaudu ning käituda ise vastutustundlikult,“ lisab Treier.  

„Seepärast on eriti hea meel näha, et meie pingutused kandsid vilja ning saame uhkusega vastutustundliku asutusena kuldaseme märgist kanda. Kuid peamine on muidugi taset hoida ning vastutustundlikult Eesti elanike ja looduskeskkonna heaks edasi tegutseda ja oma panus anda,“ ütleb Treier.

Peamine on muidugi taset hoida ning vastutustundlikult Eesti elanike ja looduskeskkonna heaks edasi tegutseda ja oma panus anda!

KIKi juhataja Andrus Treier

Kuldtaseme märgis tähistab organisatsiooni, kes on teadlikult vastutustundlik ja näitab üles initsiatiivi, süsteemsust ja järjepidevust, mis tagab vastutustundliku käitumise kõigil juhtimistasanditel ja kõigi töötajate poolt. Ettevõte on eeskujuks ja suunanäitajaks, et vastutustundlik tegutsemine leviks tema valdkonna teiste organisatsioonide või seotud osapoolte seas laiemalt. 

Vastutustundliku ettevõtte sertifikaadi ja märgise metoodika on spetsiaalselt koos rahvusvaheliste ekspertidega välja arendatud, järgides ÜRO Global Compacti põhimõtteid, ESG hindamisraamistikke ning ÜRO kestliku arengu eesmärke. Indeksi täitmisel vastasid kõik organisatsioonid 55 küsimusele kolmes kategoorias: kliima ja keskkond, ühiskond ja sotsiaalne keskkond ning hea valitsemine.  

Märgis väljastatakse kaheks aastaks. 

VEF kuldmärgis

Kontakt
Kati Raudsaar

Kati Raudsaar

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi info