Skip to content
Vaegnägijatele

GreenEST Summit 2022 võtab fookusesse ülemaailmse kriisi

KIKi elluviidav projekt
GreenEST Summit 2020 Foto: GreenEST Summit

Oktoobris toimub Tallinnas Kultuurikatlas Baltikumi suurim rohetehnoloogia ja säästva innovatsiooni konverents GreenEST Summit, mis võtnud seekord veelgi suuremad mõõtmed. Kahe päeva jooksul võõrustab konverents rohkem kui 30 esinejat üle Euroopa ning pakub võimalusi nii ärikontaktide loomiseks kui uute teadmiste saamiseks. KIK on üks korraldajatest. 

Viienda GreenEST Summiti eesmärk on anda rohepöördele veelgi suuremat hoogu. “Oleme saanud väga head tagasisidet ja usun, et suudame GreenEST Summiti teha Euroopa oodatuimaks rohetehnoloogia ürituseks," kinnitas konverentsi tegevjuht Mari Juk. Tema sõnul on seekord programmis neli teemaplokki - mobiilsus, energia, tööstuslik tehisintellekt ja robootika ning ringmajandus. “Meil on kahe päeva jooksul enam kui 30 esinejat, sealhulgas erinevate ettevõtete juhid, uuringute autorid, sotsiaalmeedia mõjuisikud,” lubas Juk.

Meil on kahe päeva jooksul enam kui 30 esinejat, sealhulgas erinevate ettevõtete juhid, uuringute autorid, sotsiaalmeedia mõjuisikud.

Mari Juk

Juk tõi eraldi välja maineka tehnoloogiaettevõtte Tespack ühe asutaja Yesica Aguilera, kes on pälvinud palju rahvusvahelist tunnustust, valitud kaks korda ajakirja Forbes alla 30-aastaste mõjuisikute hulka ning muu hulgas nimetatud Vatikani riigi tehnoloogiasaadikuks. Tema osalusel rajatud nutikaid tehnoloogialahendusi välja töötav Tespack teeb koostööd ÜRO ja paljude riikide valitsusasutustega. Ettevõte on võitnud üle 30 rahvusvahelise auhinna. “Tespacki kõige uuemate projektide seas on näiteks ülikiire akude laadimistehnoloogia ja päikeseenergial töötav kiiver teadlastele ja astronautidele. Üks uusimaid projekte on ka päikesepatareidest ning arvutitehnikast koosnev süsteem, mis mahub seljakotti ja mis võimaldab muuta mis tahes ruumi nutikaks, tehnikaga varustatud klassiruumiks ja pakkuda kvaliteetset haridust isegi elektrivarustuseta maanurkades elavatele lastele,” vahendas Juk. 

Yesica Aguilera ütles omalt poolt, et on GreenEST Summiti ootel. „GreenEST Summit toob kokku valdkonna parimad eksperdid, et tõsta teadlikkust päevakajalistest ülemaailmsetest probleemidest ja tutvustada kõige uuenduslikumaid rohelisi lahendusi, mis ei toeta mitte ainult looduskeskkonda, vaid kogu ühiskonda ja mis on loodud meie praeguse ülemaailmse kriisi lahendamiseks,” viitas Aguilera väljakutsetele, millega maailm praegu silmitsi seisab.

Välisesinejatest astub GreenEST Summiti publiku ette näiteks ka vesinikul baseeruva süsinikneutraalse kütuse kasutamist toetava eFuel Alliance üks juhtidest Tobias Block ning vihmametsade kaitsega tegeleva Hispaania mittetulundusühingu OpenTabs asutaja Umberto Greco.

Lisaks tipptasemel esinejate kuulamisele on konverentsil võimalik tutvuda uute innovaatiliste toodete ja teenustega, leida uusi äripartnereid, mõttekaaslasi ja karjäärialaseid väljakutseid.

Avatud on demoala, kus rohetehnoloogia firmad saavad kaheminutiliste esitluste käigus näidata end sadadele potentsiaalsetele klientidele, koostööpartneritele ja investoritele. 

GreenEST Summit toimub Tallinnas Kultuurikatlas 26.-27. oktoobrini. Info programmi ja piletite kohta leiab konverentsi kodulehelt. Üritusest tehakse otseülekanne ka veebis WorksUp platvormil.

GreenEST Summiti korraldajapartnerid on Tallinna Tehnikaülikool, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Pakri Äri- ja Teaduspark, Advokaadibüroo RASK, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Välisministeerium, Cleantech Estonia, Majandus- ja Kommunikatsioonimisteerium ning EASi ja KredExi ühendasutus.

Lisainfo: 

press@greenestsummit.ee

Kontakt
Lisainfo