Skip to content
Vaegnägijatele

Detsembris avaneb taastuvenergia salvestusseadmete toetus

Toetus/taotlusvoor
Salvestus Foto: Pexels

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja KIK töötasid välja ettevõtetele suunatud toetuse soojus- ja elektrienergia salvestusseadmete soetamiseks.

„Taastuvenergiale üleminekul on ambitsioonikate eesmärkide täitmiseks ühelt poolt tarvis investeerida taastuvenergia tootmisjaamade rajamisse, aga samal ajal tuleb aina aktiivsemalt kasutusele võtta ka salvestusseadmeid. See võimaldab suurema tootlikkusega tundidel osa energiat salvestada, et seda oleks võimalik kasutada väiksema tootlikkusega ajal,“ rääkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut. „Uus toetus on vajalik energiasalvestuse turule hoo andmiseks, et tulevikus oleks salvestusseadmete olemasolu Eestis juba laiemalt levinud.“

Salvestusseadmete toetusega jagatakse ettevõtetele 7,8 miljonit eurot, mis pärineb Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastust (RRF). Toetust antakse vaid taastuvatest allikatest energiat tootvatele äriühingutele. 

Uus toetus on vajalik energiasalvestuse turule hoo andmiseks, et tulevikus oleks salvestusseadmete olemasolu Eestis juba laiemalt levinud.

Riina Sikkut

Toetuse maksimaalne suurus elektrienergia salvestusvõimsuse iga megavati kohta on 360 000 eurot käibemaksuta. Soojusenergia salvestusvõimsuse maksimaalne toetus iga 1000 kuupmeetri kohta on 220 000 eurot käibemaksuta. Maksimaalne toetussumma ühele taotlusele on miljon eurot. 

KIK avab taotlusvooru 30. detsembril. Toetuse infopäev toimub 19. detsembril algusega kell 9.30.

Rohkem infot toetuse ja infopäeva kohta leiab KIKi kodulehelt.

Kontakt
Toetuse info