Skip to content
Vaegnägijatele

Algavad loodusretked Ukraina lastele ja noortele

KIKi elluviidav projekt
Foto: Kati Raudsaar

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ja Keskkonnaministeerium alustavad Ukraina lastele ja noortele mõeldud loodusretkedega Eestis. Projektiga soovitakse toetada Ukraina põgenikest laste, noorte ja nende vanemate kohanemist Eestis ning pakkuda leevendust sõjatraumadele ja elumuutusele läbi loodusretkede.

Suve jooksul toimuvad grupireisid loodusesse koos matkajuhtide ja tegevustega, kolme kuu jooksul korraldatakse 60 loodusretke üle Eesti. Matkadel lahendatakse loodusega seotud loovaid ülesandeid ja saadakse uusi teadmisi nii Eesti kui ka Ukraina looduse kohta.

KIKi juhataja Andrus Treieri sõnul on KIKi tegevuste hulgas juba traditsiooniliselt teadlikkuse tõstmine looduskeskkonnast ning keskkonnaga seotud praktiliste tegevuste korraldamine. „Nii tekkis mõte korraldada Ukraina sõjapõgenikele retki Eesti loodusesse, et pakkuda lastele suvel rõõmu ja tegevust ning tõsta teadlikkust looduse toimimisest tervikuna. Suur tänu kõigile, kes ideega kaasa tulid ning oma panuse on andnud!,“ lisas Treier.

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt ütles, et Eesti tutvustamine läbi loodusretkede aitab ukrainlastel tõenäoliselt meie ellu paremini sulanduda. „Eesti ja Ukraina loodust kõrvutav selgitav voldik on siin kindlasti tänuväärne abimees,“ sõnas Münt.

„Tartust algavate loodusretkede vastu on huvi suur ja ootame registreeruma ka Tallinnast algavatele retkedele. Augustis toimuvad retked ka teistest maakonnakeskustest,“ sõnas projektijuht Liina Värs. Ta lisas: „Tegutseme aktiivselt selle nimel, et info retkede toimumise kohta jõuaks kõikide huvilisteni ja informeerime ka kohalikke omavalitsusi ja sealseid koordinaatoreid.“

Juunis korraldatakse loodusretki algusega Tartust, juulis Tallinnast ning augustis algusega Ida-Virumaalt, Rakverest, Kuressaarest, Paidest ning Pärnust. Esimesed matkad toimuvad juba sel nädalal ja edaspidistele matkadele on võimalik eelregistreerida. Tartust algavatele matkadele saab registreerida siin ja Tallinnast algavatele matkadele siin. Infot edaspidiste matkade kohta jagatakse projekti Facebooki lehel.

Projekti viivad ellu KIK ja Keskkonnaministeerium koos erapartneritega, et üheskoos tutvustada Eesti loodust koos keeleõppe ning kaasava programmiga. Loodusretkede toimumist toetavad GoBus, MK Autobuss AS, Trio Buss, Kaupmees AS ja Bentte OÜ.

Kontakt
Projekti info