Content section
Loodus- ja keskkonnahariduskeskuste toetus
Toetuse info
TAOTLUSVOOR EI OLE AVATUD.
Keskkonnaministri 11.05.2021 määruse nr 21 „COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud kriisi leevendamiseks ette nähtud toetusmeede loodus- ja keskkonnahariduskeskustele “ eesmärk oli toetada loodus- ja keskkonnahariduskeskusi COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga kaasnenud liikumispiirangute tõttu keskkonnahariduslike aktiivõppeprogrammide ärajäämisest tingitud mõjude leevendamiseks.
Toetuse eesmärk oli, et loodus- ja keskkonnahariduskeskused jätkaksid tegevust ja teenuste osutamist ka peale kriisi.
Taotleja ning talle esitatavad nõuded:
Toetust said taotleda loodus- ja keskkonnahariduskeskused (va valitsusasutused ja nende hallatavad riigiasutused), kes pakuvad üldharidussüsteemi õpilastele süsteemset ja juhendatud loodusteaduslikel alustel riiklikku õppekava toetavaid aktiivõppeprogramme.
Nõuded taotlejale:
- Toetuse taotleja peab olema ennast registreerinud keskusena ning programmide pakkujana keskkonnahariduse portaalis www.keskkonnaharidus.ee hiljemalt 2020. aasta 31. detsembriks.
- Kui keskus pakub enam kui kümmet programmi, siis vähemalt 80% pakutavatest programmidest, muul juhul kõik pakutavad programmid, on läbinud Eesti Keskkonnahariduse Ühingu poolt korraldatava programmide kvaliteedihindamise või on esitatud hindamiseks hiljemalt projekti lõpuks (võtta ühendust oppeprogrammid@gmail.com).
- Taotleja suhtes ei tohi olla algatatud likvideerimismenetlust ega pankrotiseaduse kohaselt nimetatud ajutist pankrotihaldurit või kohtuotsusega välja kuulutatud pankrotti või kehtivat äriregistrist kustutamise hoiatust.
- Taotluse esitamise hetkel puuduvad taotlejal riiklike maksude maksuvõlg või maksuvõla tasumine on ajatatud.
- Toetuse taotlemise ajal puuduvad tähtajaks esitamata maksudeklaratsioonid ja majandusaasta aruanded.
- Taotlejal ei tohi olla seoses saadud toetustega varasemaid täitmata kohustusi. Täitmata kohustustena on silmas peetud nii täitmata rahalisi kohustusi kui ka näiteks mõne eelneva rahastamismeetme kasutamise aruande õigeaegselt mitteesitamist.
Taotluse esitamine ja toetuse summa
Taotluses tuli esitada info pakutavate keskkonnahariduslike aktiivõppeprogrammide kohta. Täpsema info esitamiseks palume täita tabel „Programmide andmed“ (paremal lehe ääres) ning lisada see taotluses sisu lehele.
Toetuse maksimumsumma on iga keskuse kohta välja arvestatud, võttes aluseks KIKi keskkonnaprogrammi 2018-2020 taotlusvoorude andmed ning tingimust, et keskus on pakkunud programme sel perioodil vähemalt kahel aastal. Konkreetse summa oma keskuse kohta leiab tabelist „Toetuste summad keskuste kaupa“ (paremal lehe ääres). Toetust võib küsida ka väiksemas summas, kui abikõlblikus perioodis sellises summas kulusid ei teki.
KIK võib toetuse summat vähendada, kui esitatud taotluste maht ületab eelarvelisi vahendeid.
Toetuse kasutamise periood ja tingimused
Toetust on võimalik kasutada 01.01.2021-31.12.2021 tekkivate kulude katteks (nt keskuse kommunaalkulud, töötasud, programmide läbiviimiseks vajalike vahendite soetus jms).
Toetuse maksab KIK välja peale positiivse rahastusotsuse tegemist toetuse saaja poolt esitatud maksetaotluse alusel, mis tuleb esitada e-toetuste süsteemi kaudu.
Toetuse arvelt kaetavate kulude osas tuleb pidada projektipõhist raamatupidamist ning toetuse kasutamise kohta tuleb esitada e-toetuste süsteemis ühe kuu jooksul peale projekti lõppu (hiljemalt 31.01.2022) aruanne. Aruandes tuleb ära näidata üldiselt, milleks toetust kasutati ning milliste tegevustega on projektis näidatud perioodil panustatud keskuse jätkusuutlikku tegevusse. Aruande lisana tuleb esitada ülevaade programmide hindamisest projekti lõpu seisuga ning raamatupidamise väljavõte tehtud kulude kohta.