Skip to content
Vaegnägijatele
-

KIKi arutelud Arvamusfestivalil

Muu

Paide linn

Arvamusfestival toimub 11.-12. augustil 2023 Paides. Ootame Teid osa võtma kahest KIKi korraldatavast arutelust!

  • Reedel, 11. augustil kell 14 ootame kõiki huvilisi rohelise tuleviku alale kaasa rääkima teemal "Roheenergia tegelik hind ja mõju".

Kas praeguste ressursside, ringmajanduslike võtete ja tehnoloogiatega on võimalik taastuvenergiale üle minna? Või on sellega tekkiv keskkonnamõju suurem võrreldes tänaste taastumatute alternatiivide juurde jäämisega? Tegelikult on lahendused olemas. Avame vaatenurki rohetehnoloogiate potentsiaalidest ning toome võrdluseks olemasolevate taastumatute tehnoloogiate keskkonnamõju ja ressursikasutuse.

Sel teemal arutlevad Maive Rute (Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse peadirektoraadi peadirektori asetäitja), Jaanus Purga (Rohetiiger majandustoimkonna vedaja), Ove Oll (Tartu Ülikooli füüsikalise keemia teadur), Martin Kruus (Sunly kaasasutaja). Vestlust juhib KIKi juhataja Andrus Treier

Roheenergia arutelu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  • Reedel, 11. augustil kell 16 ootame kõiki metsa alale arutlema teemal "Milliseid tulevikumetsi peaksime täna rajama?"

    Pool Eestimaa pinnast on kaetud metsaga ning omakorda pool sellest on eraomanduses. Seega on erametsaomanikel väga oluline roll meie tulevikumetsade kujundamisel, et ka tulevastel põlvedel oleks väärtuslikku metsa. Otsime vastuseid küsimustele, kuidas mõjutavad kliimamuutused istutatavate puude valikut, kui pika vaatega üldse peaks metsaomanik otsuseid tegema ja milline näeb meie mets välja järgmisel sajandil?

    Sel teemal mõtisklevad Gunnar Reinapu (KIKi metsaosakonna juht), Meelis Seedre (Kliimaministeeriumi metsaosakonna juhataja), Kadri-Aija Viik (Ühinenud Metsaomanikud juhatuse esimees), Tõnu Juhanson (erametsaomanik), Marek Metslaid (Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi direktor, PhD). Arutelu juhib kommunikatsiooniekspert Urmas Vaino. 

 

 

Metsa ala

 

  • Lisaks osaleb KIKi arengu- ja koostöökoja juht Helen Sulg laupäeval, 12. augustil kell 12 rohelise tuleviku alal Fashion Revolution Eesti korraldatavas arutelus "Kiirmoe reformimine - Euroopa Liit kiusab tarbijaid või päästab keskkonda?".

    Lisaks Helenile osalevad arutelus Reet Aus (EKA vanemteadur, jätkusuutliku disainilabori eestvedaja), Xenia Joost (kunstnik ja moelooja). Paneeli juhib Anet Adamson (Fashion Revolution Estonia). 

Kohtumiseni Arvamusfestivalil!

Kontakt
Kati Raudsaar

Kati Raudsaar

Roheenergia arutelu

Tuleviku metsa arutelu

Arvamusfestivali kava