Mai–juuni 2000
Rahandusminister Siim Kallas allkirjastas KIKi asutamisotsuse, asutus registreeriti sihtasutuste ja mittetulundusühingute registris.
Juuni 2000
KIKi nõukogus tehti esimesed otsused keskkonnaprojektide rahastamiseks keskkonnakasutusest laekuvatest tasudest.
Jaanuar 2001
KIK nimetati Euroopa Liidu eelstruktuurifondi ISPA välisabi projektide elluviimisel rakendusüksuseks.
Oktoober 2001
Eesti sõlmis rahandusministeeriumiga lepingu Põhjamaade Investeerimispangalt võetud laenude vahendamiseks keskkonnaprojektidele.
Juuli 2002
Üllitati esimene aastaraamat.
Aprill 2004
KIK nimetati aastatel 2004–2006 toetuste vahendamisel Ühtekuuluvusfondi (ÜF) rakendusüksuseks. Seni ISPA eelarvest rahastatud projektid viidi siitpeale ellu Ühtekuuluvusfondi (ÜF) reeglite ja vahenditega.
Alustati keskkonnalaenude andmist.
Mai 2004
KIK nimetati aastatel 2004–2006 toetuste vahendamisel Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) rakendusüksuseks.
Detsember 2005
Igas Eesti maakonnas avati KIKi esindused
Võeti vastu Keskkonnatasude seadus, mille alusel keskkonnatasudest laekunud summasid KIK väljastab.
Mai 2006
Esimest korda tunnustati edukamaid keskkonnaprojektide arendajaid, Aasta Sipelga auhind anti Antsla vallavalitsusele.
Jaanuar 2008
KIK nimetati abiperioodi 2007–2013 toetuste vahendamisel ÜF-i, ERF-i ja Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) rakendusüksuseks.
August 2008
KIK kolis uude kontorisse – varasema Rävala pst 8 asemel sai uueks asukohaks Narva mnt 7a.
September 2009
KIK ja Rahandusministeerium allkirjastasid laenulepingu, mille alusel sai KIK edasilaenamiseks osa Euroopa Investeerimispanga (EIB) võetud laenurahast.
Mai 2010
KIKi asutamisest möödus 10 aastat.
Juuli 2010
KIK ja Keskkonnaministeerium sõlmisid halduslepingu, mille alusel peab KIK CO2 heitkoguse ühikutega (AAU) kauplema ning rohelist investeerimisskeemi (RIS) rakendama.
November 2013
KIKi ja keskkonnaministeeriumi vahelist halduslepingut täiendati punktiga, mis võimaldab ka KIKil endal keskkonnavaldkonnas korraldada tegevusi, mis aitavad kaasa valdkonna arengule ja esitatavate projektitaotluste kvaliteedi tõusule.
Jaanuar 2014
Rahastusperioodil 2014–2020 jätkab KIK ÜF-i ja ERF-i toetuste jagamisel rakendusüksusena.
Mai 2015
KIK tähistas tegutsemise 15. aastapäeva konverentsiga, mis tõi kokku keskkonnavaldkonna tegijad. Aasta parimate projektide elluviijate tunnustamiseks taaselustati Maakonnasipelga konkurss.
September 2015
Eelarveperioodil 2014–2020 pikendas valitsus 2009. aastal KIKile antud laenu veeprojektide kaasrahastamiseks 30 miljoni euro ulatuses.
September 2015
KIKi nõukogu kinnitas valdkondlike programmide korraldamise reglemendi ning pilootuuringu teema.
Detsember 2015
Haapsalus toimunud rahvusvahelisel seminaril võeti kokku seitsme Eesti linna tänavavalgustuse uuendamise projekt, mis vältas üle kahe aasta ning maksis 16,2 miljonit eurot. KIK oli projektis nii toetuse suunaja kui esimest korda ka projektijuht.
Aprill 2016
Rahandusministeerium avas elektroonilise E-toetuste taotluskeskkonna, mis võimaldab esitada elektroonilisi taotlusi Euroopa Liidu sutruktuurivahenditest toetuse saamiseks. Pilootprojektidega liitusid esmalt KIK ja Innove, kes avasid keskkonnas esimesed voorud.
Oktoober 2016
KIK avas uue välisveebi. Uus koduleht on kasutajasõbralikum ja võimaldab kiiremini jõuda vajaliku infoni. Olemas on ka mobiili- ja tahvelarvuti versioon.
Jaanuar 2017
Avati ERDF-ist ettevõtete ressursitõhususe taotlusvoor.
Mai 2017
KIK sai esmakordselt vastutustundliku ettevõtluse sertifikaadi ning hõbetaseme kvaliteedimärgise.
Detsember 2017
Rahastuse said kõik 52 lasteaeda, kes olid esitanud KIKile taotluse hoonete ressursitõhusamaks muutmiseks.
Mai 2018
Maikuus tutvustasime koostöös Keskkonnaministeeriumiga valminud uuringut, millega kaardistasime kasvuhoonegaaside heite vähendamise võimalused Eestis.
Juuni 2018
Alates juunist saavad eraisikud esmakordselt taotleda ÜF-ist toetust ühisveevärgi ja –kanalisatsiooniga liitumiseks või nõuetekohase reovee kogumismahuti paigaldamiseks. Selle tarbeks allkirjastasid Keskkonnaministeerium, KIK ja Eesti Vee-ettevõtete Liit hea tahte ja koostöölepingu, et aidata ühiselt eraisikuid toetuse taotlemisel ja rakendamisel.
August 2018
Juulis avasime esmakordselt taotlusvooru Eesti ettevõtetele ja MTÜ-dele, kust nad said küsida toetust oma kliimaalaste tehnoloogiate ja teadmiste viimiseks arenguriikidesse.
Oktoober 2018
Oktoobris käivitas KIK esmakordselt koolinoortele mõeldud videokonkursi mini Negavatt, kus lastel tuli leida üles mõni keskkonnaprobleem, see üles filmida ning välja pakkuda lahendus.
Jaanuar 2019
1. jaanuaril alustas KIKi juhatajana tööd Andrus Treier.
3. jaanuaril 2019 otsustas Vabariigi Valitsus tuua KIKi Keskkonnaministeeriumi alluvusse. Otsus jõustus tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2019.
Mai 2019
Selgusid 18-30-aastaste roheideede konkursi Negavatt 6. hooaja parimad. Peapreemia viis koju tööstusele kuullaagrite jälgimissüsteeme arendav Inway.
August 2019
Avasime keskkonnaprogrammist taotlusvooru korteriühistutele kütteseadme väljavahetamiseks või kaugküttepiirkonnaga liitumiseks. Detsembris toetasime 23 korteriühistut enam kui 487 tuhande euroga.
Juuni 2019
Targa Töö Ühing koostöös Elisa ja Personalijuhtimise Ühinguga PARE kuulutasid välja 39 uut kaugtöö märgise saajat, nende seas ka KIK.
Oktoober 2019
Toimus taas algklassidele mõeldud videokonkurss mini Negavatt, kus lapsed said välja pakkuda lahendusi, mida teha tekstiilijäätmetega. Konkursile saabus 84 tööd.
November 2019
Allkirjastati Eesti Vabariigi ning Euroopa Majanduspiirkonna riikide Islandi Vabariigi, Liechtensteini Vürstiriigi ja Norra Kuningriigi vahel programmileping Euroopa majanduspiirkonna finantsmehhanismide (EMP) toetuse kasutamiseks kliimamuutuste leevendamise ja nendega kohanemise tegevusteks. Programmi viib ellu Keskkonnaministeerium koos KIKi ja Norra Keskkonnaagentuuriga. Projekte rahastatakse viie avatud taotlusvooru kaudu.
Detsember 2019
Avasime täiselektriliste sõidukite ostutoetuse taotlusvooru, millega kaasnes erakordselt suur avalikkuse ja meedia tähelepanu.
KIKi nõukogu võttis vastu KIKi strateegia aastateks 2020-2024.
Jaanuar 2020
KIKi struktuuris alustas tegevust arengu- ja koostöökoda (AKO), et pakkuda lisaväärtust keskkonna- ja kliimaprobleemide lahendamisele. AKO ülesanneteks on uudsete koostöövormide, pilootprojektide ja proaktiivse nõustamise edendamine. Selleks juhitakse arutelusid, tõlgendatakse poliitikaid, analüüsitakse trende, tellitakse mõju-uuringuid ning edendatakse koostööd ja partnersuhteid sihtgruppide, turuosaliste ning ministeeriumitega.
Veebruar 2020
Koos Keskkonnaministeeriumiga hakkasime ellu viima projekti, millega suurendame teadlikkust üleeuroopalisest LIFE programmist, mis aitab tõsta Eesti projektide edukust taotlemisel.
Aprill 2020
Alustasime teise Euroopa otsetoetuse Innovatsioonifondi teavitustegevustega, et suurendada Eesti ettevõtete taotlusaktiivsust ja võimalusi rahastuseks.
Mai 2020
11. mail möödus 20 aastat KIKi asutamisest. Seoses koroonaviiruse levikuga korraldasime KIK20 juubelikonverentsi septembris, kus vahetasime koos heade partneritega mõtteid, kuidas leida tasakaal ning arendada loodus- ja ettevõtluskeskkonda tasakaalustatult.
Juuni 2020
Selgusid noorte roheideede konkursi Negavatt 7. hooaja parimad. Peapreemia viis koju Eesti esimest taimset piimajooki tootev Eimu.
Juuni - august 2020
Kaasasime 24 erialaliitu, et saada sisendit keskkonna- ja kliimarahastuse keskseks korralduseks. Kokku toimus 11 temaatilist kohtumist, kus osales 36 eksperti. Sügisel valmis kaarditus keskkonna- ja kliimavaldkondadega seotud meetmetest.
Juuli 2020
Raadi vanal lennuväljal algasid 13 135 tonni vanarehvide likvideerimistööd ja lõppkäitlusesse suunamine. Juhtisime projekti Keskkonnaministeeriumiga sõlmitud kokkuleppe kohaselt. Tööde tegijaks valiti riigihanke tulemusena Ragn-Sells. Detsembri lõpus sai vana Raadi lennuväli rehvidest puhtaks. Rehvihake suunati taaskasutuseks Soome alternatiivkütuse toomiseks ja Torma prügila trenaažikihti.
Oktoober 2020
Algas taas algklassidele mõeldud videokonkurss mini Negavatt, kus lapsed said sellel korral välja pakkuda lahendusi, kuidas päästa autodesse uppuvat maakera. Konkursile saabus 73 tööd.
November 2020
Võtsime kasutusele uue dokumendihaldussüsteemi Webdesktop, mis aitab kiirendada nii majasisest töökorraldust kui ka taotluste menetlust.