Jahimehed kogusid Luual tarkust

Luua metsanduskoolis on tulevastele metsameestele jahindust õpetatud juba aastakümneid. Projekti jooksul soetati Luua metsanduskoolile jahindusõppe jaoks vajalikke õppevahendeid: märgiheitemasinad, kõrvaklapid, lõikekindlad kindad, kaal, nahastamiskomplekt, noad, nahkade soolamise laud, ööbinokkel, vaatlustoru, lumeräätsad, varjetelgid jms.

Soetatud õppevahendid annavad võimaluse saada praktilisi kogemusi jahipidamisvahendite kasutamisel ning kütitud ulukite ja trofeede vääristamisel. Senini ei olnudki jahihuvilistel Eestis muid võimalusi omanda praktilisi teadmisi ja kogemusi.

Nii korraldati Luua metsanduskoolis 2012. aastal 16 jahinduskursust, millest võttis osa 257 jahimeest. Kursustel osalenud said teadmisi karusloomade püügist, trofeedest, koprajahi korraldamisest, jahiseaduse uuendustest, küttimisviisidest, jahilaskmisest, jahisaagi esmasest töötlemisest ja paljust muust.

Täienduskoolitusel käisid nii algajad jahimehed kui ka staažikamad jäägrid, kes soovisid end mingis valdkonnas harida. Näiteks osutus väga populaarseks koprajahi õppepäev ja karusloomade püügi koolitus.

Eesti Jahimeeste Selts pakub Luual veel lisaks 56-tunnist jahitunnistuse koolitust.