Ressursitõhususe meetme tulevik

01. oktoober 2019 | 11:58

Keskkonnaministeerium plaanis oktoobris KIKi kaudu avada ressursitõhususe meetme kolmanda investeeringu taotluste vooru, kuid Vabariigi Valitsuse 24. septembri otsusega suunatakse „Ettevõtete ressursitõhususe“ meetmes olevad vabad vahendid (ligi 39 miljonit eurot) teistesse prioriteetsetesse valdkondadesse, sealhulgas teadus ja arendustegevustesse. See tähendab, et 2019. aastal ühtegi ressursitõhususe toetusvooru kahjuks ei avata. Lisaks suletakse lähipäevil ka ressursiauditite toetusvoor.

Otsus ei mõjuta hetkel juba taotluses olevaid auditeid ja investeeringu projekte. Kõik taotlusfaasis olevad nõuetekohased avaldused toetust ka saavad. Lähikuudel selgub ressursiaudititest, käimasolevatest projektidest ja taotluses olevatest mittevastavatest projektidest vabanev summa ning otsustatakse nende vahendite edasine kasutamine. Siis selgub ka, kas 2020. aastal on võimalik avada ressursitõhusate investeeringute toetusvoor väiksemas mahus.
 
Kindlasti on ressursitõhususe, sealhulgas tööstussümbioosi edendamine ja ettevõtete toetamine nendes tegevustes ka edaspidi oluline. Keskkonnaministeerium töötab selle nimel, et saaksime ressursitõhususe investeeringute toetamisega jätkata uuel ehk 2021-2027 EL perioodil.
 
Suur aitäh kõigile, kes on ressursitõhususse ühel või teisel moel panustanud ning loodetavasti ristuvad meie teed sel teemal taas!

Jaana Merisaar
Keskkonnaministeerium
Ressursitõhususe projektijuht | Keskkonnakorralduse osakond
jaana.merisaar [at] envir.ee