KIKi juhatajana jätkab Andrus Treier

04. november 2021 | 13:31

KIKi nõukogu otsustas pikendada KIKi juhataja Andrus Treieri ametiaega järgmiseks neljaks aastaks.

KIKi nõukogu esimees ja keskkonnaminister Tõnis Mölder ütles, et Andrus Treier on end ligi kolmeaastase tööperioodi jooksul tõestanud ning kasvatanud KIKi usaldusväärsust klientide ja laiema avalikkuse silmis. „KIK on hinnatud ja konstruktiivne partner toetusmeetmete ja nõustamise valdkonnas nii oma klientidele kui ka riigile,“ sõnas Mölder.

Keskkonnaministri sõnul vajab hetkel käimasolev KIKi ja Erametsakeskuse liitmine tugevat juhtimist. „Kahe Keskkonnaministeeriumi haldusalas oleva asutuse liitmine tõstab ühelt poolt KIKi kompetentsi, kuid teisalt vajab ühtse ja veel tugevama organisatsiooni loomine sisulist ja kompetentset juhtimist,“ rääkis Mölder. „Arvestades, et ees ootavad keerulised väljakutsed ja seni on Andrus Treier KIKi juhtimisega edukalt toime tulnud, otsustas nõukogu tema volitusi ühehäälselt pikendada,“ selgitas keskkonnaminister.

Andrus Treier asus KIKi juhataja ametikohale 1. jaanuarist 2019. Ta on varasemalt üle kümne aasta juhtinud KredExit, lisaks on ta töötanud juhi ja finantsjuhina erinevates ettevõtetes ning audiitori ja konsultandina rahvusvahelises ärinõustamise ettevõttes KPMG.

KIKi nõukokku kuuluvad Tõnis Mölder, Andrus Umboja, Annely Akkermann, Igor Kravtšenko, Kalvi Kõva, Martin Repinski, Merike Saks, Rait Pihelgas ja Valeri Korb.


Andrus Treier
Foto: Aron Urb