KIK ÜRO kliimakonverentsil

25. november 2021 | 14:42

KIKi partnerlussuhte koordinaator Kaia Treier osales Eesti delegatsiooni liikmena Glasgow´s toimunud ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni osapoolte 26. kohtumisel.

Lisaks läbirääkimistele tõi kliimakonverents paviljonide alale (Blue Zone) kokku palju riiklike ja valdkondlikke organisatsioone. Konverentsi teise tsooni (Green Zone) olid kokku koondunud ettevõtted oma innovaatiliste toodete ja teenuste tutvustamiseks. Mõlemal alal toimusid paneelarutelud, millest võttis osa kuulajana ka KIKi partnerlussuhete koordinaator Kaia Treier, et leida ühiseid koostöökohti KIKi partneritele ning tänastele ja tulevastele klientidele.

Suur osa paneelaruteludest rääkiski koostööst, koosloomisest ja usaldusest. „Võib isegi öelda, et selle COP-i kreedo oli, et partnerlus on uus juhtimine,“ sõnab Kaia.

Kaia panustas ka Keskkonnaministeeriumi podcasti „COP-i päevikud“ valmimisse intervjueerides seal kohapeal mitmeid mõjukaid keskkonnavaldkonna eksperte. „Astusin ligi nende organisatsioonidele, kes esindasid hetkel Eestis aktuaalseid keskkonna- ja kliimaküsimusi, aga ka inspireerivatele ekspertidele,“ meenutab Kaia. Nii näiteks sai salvestatud jutuajamised veekonventsiooni sekretariaadi juhi Sonja Koeppeliga. Lisaks Greifswald Moor Centrum juhi Jan Petersiga Euroopa turbaalade algatusest ning  erarahastuse paigutamisest turbaalade taastamisse ja kaitsesse. Samuti Suurbritannia kolme lennujaama operaatorfirma AGS Airports juhiga.       


Kaia Treier koos Rohetiigrite eestvedaja Eva Truuverkiga


Kaia Treier intervjueerib UNECE veekonventsiooni sekretariaadi juhti Sonja Koeppelit. Foto: Sander Loite