Jüris avati KIKi toel uus CNG tankla

07. märts 2018 | 16:55

7. märtsil avas Alexela ametlikult Jüri CNG-tankla, mis on teine surugaasitankla Alexela ketis eelmise aasta augustis avatud Võru tankla järel. KIK toetas Jüri tankla rajamist EL Ühtekuuluvusfondist 138 469 euroga. Projekti kogumaksumus oli 395 626 eurot.

„Alexela on jõudnud seisukohale, et Eesti tingimustes on parim loodussõbralik kütusevalik gaas, mistõttu oleme panustanud ja panustame ka edaspidi LPG- ja CNG-tanklavõrgu arendamisse. Küllaltki levinud on juba ka elektriautode kasutamine, aga hajaasustuse tingimustes on see mugav valik pigem linnakeskkonnas liiklemiseks. Kõik CNG-tanklad saab panna tankima ka biometaani, mida on võimalik Eestis koha peal toota. Seda tehes vähendame oluliselt Eesti sõidukipargi keskkonnamõju ning panustame töökohtade tekkele maal,“ viitas Alexela Oili juhatuse esimees Ain Kuusik.

CNG on autokütusena võrreldes bensiini ja diiselkütusega ka oluliselt loodussäästlikum. Euroopa linnades on levimas trend keelata diiselautode kasutamine, mis aga eeldab sobilike alternatiivide olemasolu. Eesti on alles tegemas esimesi samme keskkonnasõbralikumate sõidukite kasutuselevõtus, aga edenemist on viimasel ajal märgata ka siin.

"Pikas perspektiivis on just biometaani laiema kasutuselevõtu toetamine KIKi jaoks antud projekti raames peamine eesmärk. Iga lisanduv potentsiaalne biometaani tankla on seega meie jaoks äärmiselt oluline,“ ütles KIKi projektikoordinaator Eduard Sizov.

Järgmised Alexela CNG tanklad avatakse  2018. aasta esimesel poolel Tallinna kesklinnas ja Pääskülas, Eesti Gaas avab tanklad tänavu veel Viljandis, Rakveres ja Jõhvis.

Lähiajal on oodata surugaasi tanklate rajamise tõusu. Lisaks Jüris asuvale on täna tanklad olemas ka Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Võrus, lisaks Alexelale tegeleb CNG tanklavõrgustiku arendamisega ka Eesti Gaas.